ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ІНФОРМАЦІЯ

Право на в’їзд в Україну дає повний курс щеплення проти COVID-19 тільки схваленою ВООЗ вакциною

Нагадуємо, що особи, які мають документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 вакциною, яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) для екстреного використання, мають право перетину державного кордону України та звільняються від самоізоляції.

Наразі до переліку препаратів, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, належать такі вакцини: Comirnaty (BNT162b2) виробництва Pfizer-BioNTech, зареєстрована в Україні під назвою “Комірнаті”; AstraZeneca/Oxford (AZD1222), зареєстрована в Україні під назвою “Астразенека”; Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India, зареєстрована в Україні під назвою “Ковішелд”; CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, зареєстрована в Україні під назвою “Коронавак”; Janssen, або Johnson & Johnson, (Ad26.COV2.S, JNJ-78436735); mRNA-1273 виробництва Moderna; BBIBP-CorV виробництва Sinopharm.

Цей список поповнюється в міру того, як ВООЗ вивчає та схвалює інші антиковідні вакцини. Перелік вакцин, схвалених для застосування в умовах надзвичайної ситуації, можна знайти сайті ВООЗ. Зауважимо, що вакцина “Sputnik V”, розроблена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Гамалеї, не включена до цього переліку і тому не дає право на в’їзд в Україну. Також відповідно до постанови КМУ від 08 лютого 2021 року № 95, реєстрація вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під зобов’язання для екстреного медичного застосування, розробку та/або виробництво яких здійснено в державі, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, забороняється.

На 16.06.2021 у всіх ЦПМСД міста Запоріжжя продовжують функціонувати стаціонарні пункти щеплень та 6 мобільних бригад. З початку вакцинальної кампанії в м. Запоріжжя зроблено 21404 щеплення (дві дози вакцини отримали 2387 осіб), з них робітникам ковідних шпиталів 888, працівникам інших закладів охорони здоров'я міста – 1080. Мобільними бригадами щеплено вакциною Pfizer першою дозою 4484особи, другою - 1408 особи; вакциною CoronaVac (діюча речовина: інактивований вірус SARS-CoV-2) першою дозою щеплено 1493особи, другою - 337 осіб; вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio (діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок короноавірусу, який викликає імунну відповідь) – першою дозою щеплено 3540 осіб; першу дозу вакцини СОVAX виробництва AstraZeneca отримали 216 осіб. В пунктах щеплень одну дозу вакцини AstraZeneca Covishild, SKBio отримали 4856 осіб, вакцини CoronaVac – 1570 осіб, вакцини COVAX, виробництва AstraZeneca – 2858 осіб, другу дозу вакцини COVAX отримали 642 особи.