ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ІНФОРМАЦІЯ

Друга доза вакцини проти коронавірусу гарантована державою.

Для вакцинації другою дозою громадянина запросять телефонним дзвінком за тим контактом, який він залишив після першого щеплення.

Ті, хто отримав щеплення у масовому центрі вакцинації, отримають другу дозу в тих самих центрах. Якщо на вакцинацію особу записував роботодавець, то саме він організовує друге щеплення. Другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувались залишковими дозами, зокрема громадські діячі. 

Нагадуємо, що друга доза вакцини має бути введена через: Comirnaty/Pfizer-BioNTech - 21 день; CoronaVac/Sinovac Biotech - 28 днів; Oxford/AstraZeneca - 12 тижнів.

Вакцинованими від коронавірусу вважаються особи, які отримали весь курс щеплень, тобто дві дози препарату. Саме вони можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.

Нагадаємо, що Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.

На 09.06.2021 у всіх ЦПМСД міста Запоріжжя продовжують функціонувати стаціонарні пункти щеплень та 6 мобільних бригад (додатково сформовано 3 мобільні бригади на базі “ЦПМСД №2”, “ЦПМСД №6” та “ЦПМСД №8”). З початку вакцинальної кампанії в м. Запоріжжя зроблено 18983 щеплення (дві дози вакцини отримали 1457 осіб), з них робітникам ковідних шпиталів 752, працівникам інших закладів охорони здоров'я міста – 990. Мобільними бригадами щеплено вакциною Pfizer першою дозою 3916 осіб, другою - 1082 особи; вакциною CoronaVac (діюча речовина: інактивований вірус SARS-CoV-2) першою дозою щеплено 1060осіб, другою - 336 особи; вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio (діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок короноавірусу, який викликає імунну відповідь) – першою дозою щеплено 3540 осіб; першу дозу вакцини СОVAX виробництва AstraZeneca отримали 213 осіб. В пунктах щеплень одну дозу вакцини AstraZeneca Covishild, SKBio отримали 4856 осіб, вакцини CoronaVac - 1100 осіб, вакцини COVAX, виробництва AstraZeneca - 2841особа, другу дозу вакцини COVAX отримали 39 осіб.