ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ІНФОРМАЦІЯ

В Україні набирає обертів вакцинація, різні категорії щепляться вакцинами CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech,  вакцинами від компаній Pfizer-BioNTech і AstraZeneca-SkBio.

Час від часу починає поступати інформація про те, що вакцина від AstraZeneca небезпечна - вона провокує тромбоз.

Згідно з дослідженнями, вірогідність виникнення тромбозу після щеплення - 4 випадки на 1 млн вакцинацій (0,0004 %). Вона не вища, ніж це трапляється серед людей загалом. Це значить, що тромбоз час від часу діагностують у людей, особливо похилого віку, незалежно від того, вакцинувались вони до того чи ні.

Ризик виникнення тромбозу від прийому оральних контрацептивів у жінок — 500 - 1200 випадків на мільйон (від 0,05 до 0,12 %), ризик тромбозу від                             паління 1 763 випадки на мільйон (0,18 %), ризик виникнення тромбозу через COVID19 - 165 000 випадків на мільйон (16,5 %). Очевидно, що той, хто відмовляється від щеплення, збільшує для себе ризик схопити тромбоз у 40 тисяч разів.

На жаль, щодня люди помирають від інсультів, інфарктів, тромбоемболій. Таке трапляється незалежно від вакцинації. Наприклад, люди, які палять чи жінки, які приймають оральні контрацептиви- також є в групі ризику щодо тромбозів. Головне, після щеплення тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем. Якщо якась реакція виходить за межі переліку можливих реакцій на вакцинацію - одразу звертайся до свого сімейного лікаря.

На 02.06.2021 у всіх ЦПМСД міста Запоріжжя продовжують функціонувати стаціонарні пункти щеплень та 6 мобільних бригад (додатково сформовано 3 мобільні бригади на базі “ЦПМСД №2”, “ЦПМСД №6” та “ЦПМСД №8”). З початку вакцинальної кампанії в м. Запоріжжя зроблено 15959 щеплення (дві дози вакцини отримали 1006 осіб), з них робітникам ковідних шпиталів 523; працівникам інших закладів охорони здоров'я міста – 724. Мобільними бригадами щеплено вакциною Pfizer першою дозою 2335 осіб, другою - 893 особи; вакциною CoronaVac (діюча речовина: інактивований вірусSARS-CoV-2) першою дозою щеплено 713 осіб, другою - 74 особи; вакциною AstraZeneca Covishild, SKBio (діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок короноавірусу, який викликає імунну відповідь) – першою дозою щеплено 3540 осіб; першу дозу вакцини СОVAX виробництва AstraZeneca отримали 213 осіб. В пунктах щеплень одну дозу вакцини AstraZeneca Covishild, SKBio  отримали 4856 осіб, вакцини CoronaVac - 455 осіб, вакцини COVAX, виробництва AstraZeneca - 2841особа, другу дозу  вакцини COVAX отримали 39 осіб.