ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

З 1993 року 11 лютого відзначається Всесвітній день хворого (англ. World Day of the Sick), мета якого привернути увагу громадськості до проблем хворих людей в усьому світі. Його ініціатором був Папа Римський Іоан Павло Другий. Не випадково був вибраний день проведення цього Всесвітнього дня — щороку 11 лютого.

В цей день у місті Лурд (Франція) відбулося явлення Божої матері. Матір Божа Лурдська стала символом порятунку хворих людей, тому що, за переказами, у своє друге явлення, декілька століть тому, зцілила багато хворих міста Лурд.

На жаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу. Особливо в сучасному світі, де екологія гранично забруднена, а якісні натуральні продукти в магазині просто не знайти. Тому до цих пір Всесвітній день хворого не зжив себе, а залишається актуальним. Система охорони здоров’я будь-якої країни покликана реалізувати життєві потреби громадян, такі як доступність, якість, і ефективність медичної допомоги, на принципах справедливості, етичності, дотримання прав людини і надійних соціальних гарантій – всього того, що і входить в поняття загальнолюдських цінностей. Але людина повинна, в першу чергу, сама нести відповідальність за своє здоров’я. Передовірити турботу про найцінніше, що є у неї в житті, — здоров’я неможна нікому.

Всесвітній день хворого це не тільки привід замислитись про дбайливе відношення до свого здоров’я, але й нагадати усім про те, що байдужості і відсутності гуманності немає місця в цьому світі. І дуже важливо не тільки докладати спільні зусилля, щоб поліпшити ситуацію у всьому світі, але і приймати належні заходи щодо себе. Якщо кожна людина буде стежити за тим, що він робить, їсть, п’є, говорить, як надходить, допомагати страждаючим людям, тоді на нашій планеті день хворого перестане існувати. До тих пір, поки на Землі є хворі люди, необхідно пам’ятати про них, простягати руку допомоги, проявляти увагу і турботу, повагу і любов своїм близьким, це не так вже й складно. Ніхто не знає, кого і коли недуга може застати зненацька, але всі ми люди, і тому повинні за своєю природою бути милосердними, чуйними і просто людяними.

У цей День ми бажаємо всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими – сил і здоров’я, бадьорості і гарного позитивного настрою! А всім хворим – полегшення і одужання, енергії і самовладання, душевного тепла і підтримки!