ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Цей день відзначається у світі щорічно 22 жовтня, починаючи з 1998 року. Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей що заїкаються (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїкуватих людей на міжнародному рівні».

Згідно з даними ISA, близько 1% населення світу страждає від заїкання. Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками або нерішучістю в промові. Вітчизняна логопедична література трактує термін «заїкання» так: «порушення темпо-ритмічної організації мовлення, обумовлене судорожним станом м'язів мовного апарату». Найчастіше заїкання пов'язане з логофобієї - боязню говорити, що є наслідком або причиною заїкання.

Рішуча більшість фахівців погоджуються щодо того, що це порушення мови піддається виправленню. Однак вони мають різні думки щодо того, як цю хворобу лікувати, що не приносить пацієнтам користі. Вони часто шукають допомоги в інтернеті, натрапляючи на невідповідні методики, такі як гіпноз чи медитація. А коли це не приносить результату, хворий розчаровується і полишає спроби вилікуватися. Єдиної причини — медично визначеної — для заїкання нема. Є певні схильності, передумови — генетичні, психологічні, неврологічні, особистісні, як і проблеми оточення (суспільні причини). Заїкання може проявитися внаслідок негативних емоцій або післяпологової травми. Люди чутливі більше ризикують мати таке порушення. Отже, причини невідомі, є тільки статистика: зазвичай заїкання проявляється в дитинстві, і від нього страждають хлопчики — учетверо частіше, ніж дівчатка.

До речі, багатьом людям такий дефект мови, як заїкання, не завадив стати відомими і реалізувати себе в тих сферах, де потрібне вміння красиво говорити. Серед них - кінорежисери, актори, барди, оратори, політики, поети, полководці, священнослужителі, телеведучі та інші представники публічних професій. Заїканням страждали, наприклад, Демосфен, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон, а з нині живих - Брюс Вілліс, Артемій Троїцький та інші відомі люди.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що профілактичними заходами в боротьбі із заїканням є материнська турбота про власне здоров`я в період вагітності та здоровий спосіб життя. Якщо ж уберегти дитину від патології не вдалося, то слід серйозно зайнятися її лікуванням. Інакше можна чекати розвитку важкої форми неврозів. Не варто сподіватися і на допомогу народних цілителів. Із заїканням краще відразу ж звернутися по допомогу до офіційної медицини.