ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Остеопороз - це одне з найпоширеніших у світі захворювань: від нього потерпає кожна третя жінка і кожен восьмий чоловік. Україна - не виняток і в нашій країні остеопороз є однією з важливих соціальних проблем. Захворюваність остеопорозом в останні десятиліття постійно зростає. За оцінками медиків, сьогодні остеопорозом страждають 31-33% жінок і 23-24% чоловіків.

Остеопороз - прогресуюче захворювання кісткової тканини, яке супроводжується втратою кальцію, а разом з ним міцності. Кістки стають крихкими, що може привести до частих переломів - навіть при незначних травмах. Найбільш тяжким наслідком хвороби є перелом шийки стегна, який часто трапляється у людей похилого віку. Після такої травми кожен другий на все життя залишається інвалідом, кожен четвертий помирає протягом трьох років після перелому і тільки в 25% випадків пацієнти повертаються до нормального життя.

Ситуація ускладнюється тим, що на початкових стадіях розпізнати остеопороз самостійно практично неможливо, тому хвороба, як правило, протікає безсимптомно і часто єдиним її проявом є біль в спині. Крім того, дві третини пацієнтів, яким ставиться діагноз «остеопороз», припиняють лікування протягом першого року, недооцінюючи серйозність наслідків. Тим часом, позитивних результатів можна досягти тільки при тривалому лікуванні, основа якого - прийом препаратів від остеопорозу.В останні десятиліття проблема остеопорозу набула особливого значення внаслідок двох тісно пов'язаних демографічних процесів: різкого збільшення в популяції числа людей похилого і старечого віку, в тому числі жінок в постменопаузному періоді життя. Приблизно у кожної третьої жінки після 65 років спостерігається як мінімум один перелом кісток. Остеопорозні переломи істотно впливають на захворюваність і смертність. Переломи стегнової кістки призводять до зниження очікуваної середньої тривалості життя на 12-15%.

Загальна передбачувана кількість жінок України, які страждають на остеопороз, дорівнює 3 млн., Або 11,8% від усього жіночого населення. Згідно з отриманими даними істотне збільшення кількості жінок з остеопорозом спостерігається у віковій групі 50-59 років - 387,0 тис.; в старших вікових групах цей показник зростає (60-69 років - 754,2 тис.; 70-79 років - 1235 тис.) до вікової групи 80 років і старше. Зниження показника в останній групі обумовлено зменшенням її кількісного складу.

Отримані результати свідчать про те, що остеопороз у нашій державі набуває характеру непередбачуваної за своїми масштабами епідемії, запобігти якій можливо за умови створення загальнодержавної програми діагностики, профілактики та лікування даного захворювання і його грізних ускладнень. Організму для підтримки нормальної роботи всіх систем постійно потрібні мінеральні речовини. Кісткова тканина - щось на зразок складу, в якому зберігається «недоторканний запас» мінеральних речовин. Коли їх в їжі не вистачає, організм запозичує їх у кісток. Постійне запозичення призводить до того, що кістки стають крихкими, порожніми і менш щільними, відбувається втрата кісткової тканини, зменшення її маси і в результаті - остеопороз - підвищена крихкість кісток через нестачу в них кальцію. Фахівці виділяють дві групи факторі ризику для жінок: традиційні і сучасні. Традиційно розвитку остеопорозу сприяє зниженню з віком (особливо в період менопаузи) виробництва жіночого гормону - естрогену

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо того, як часто вам потрібні профілактичні огляди - це залежить від вашого віку та факторів ризику, які можуть вплинути на розвиток хвороби.