ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Основна мета цієї події - привернення уваги людей до проблеми здоров'я дихальної системи, пропаганда здорового способу життя та проведення регулярних обстежень легенів та інших органів дихання.

Такі заходи сприяють виявленню захворювань легенів на ранній стадії і їх подальшого ефективного лікування. Адже легені - один з головних органів в людському організмі. Крім своєї основної функції - газообміну між атмосферою і кров'ю, вони служать для амортизації серця, оберігаючи його від ударів, захищають організм від респіраторних інфекцій (слиз бронхів містить глікопротеїни - муцин, лактоферин, лізоцим, лактопероксидаза і імуноглобулін-А), є резервуаром крові в організмі (об'єм крові в легенях становить близько 9% від загального обсягу), виконують функцію терморегуляції за рахунок випаровування води з поверхні альвеол в повітря; забезпечують повітряним потоком для створення звуків голосу тощо.

Спірометрія - визначення життєвого об'єму легенів за допомогою спірометра. Спірометрію застосовують при профілактичних дослідженнях і з метою діагностики захворювань легень і серцево-судинної системи. Дослідження проводиться всім здоровим людям (в тому числі спортсменам) для визначення життєвої ємності легень; для визначення ризику розвитку захворювань легенів: у курців; у працівників зі шкідливими умовами праці; перед хірургічним втручанням (операцією) для оцінки ступеня операційного ризику; при первинному обстеженні та наявності ознак хвороби - кашлю, хрипів, задухи, свистячого дихання; для діагностики захворювань легенів, підбору терапії та подальшого спостереження в ході лікування, для оцінки ефективності терапії, для отримання інформації функції легенів про вплив інших захворювань (наприклад, при хворобах серця, суглобів і ін.). Тим, у кого діагностовано легеневе захворювання, спірометрія рекомендується для того щоб оцінити ступінь тяжкості захворювання. За результатами спірометрії може прийматися рішення про придатність або непридатність до роботи, проводиться оцінка працездатності та її тимчасової втрати. Навіть якщо ви страждаєте хронічними хворобами нелегеневої природи, слід періодично проходити спірометрію, щоб виявити вплив хронічних захворювань на стан органів дихання. Основні чинники, які допоможуть уникнути захворюванням легенів: здоровий спосіб життя, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, відмова від тютюнопаління.  Чим раніше ви відмовитеся від паління, тим краще. Навіть якщо ви завзятий курець протягом багатьох років, ніколи не пізно кинути цю шкідливу звичку. Уникайте пасивного куріння. Для пасивних курців ризик виникнення онкологічних захворювань підвищується на 20-30%. Особливо шкідливе пасивне куріння для дітей. Харчуйтеся збалансовано. Їжте якомога більше зелені, овочів і фруктів. Вживайте не менше 5 різних видів овочів і фруктів щодня.

Департамент охорони здоров'я нагадує: щоб уникнути захворювання легенів і різних ускладнень, пов'язаних з дихальною системою, потрібно зробити не так вже й багато: вести здоровий спосіб життя . При появі перших симптомів захворювання легенів звертайтеся до сімейного лікаря. Не займайтеся самолікуванням.