ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

День міста Запоріжжя відзначають щорічно у першу декаду жовтня.

Роком заснування міста вважається 952 рік на підставі трактату візантійського імператора Костянтина VII Порфірородного «Про управління імперією», як першої писемної згадки про існування городища на обох берегах Дніпра.

Деякі вчені пропонують вважати роком заснування міста 1770 рік, коли тут була закладена Олександрівська фортеця – форпост в російсько-турецькій війні. У 1806 році фортеця переросла із повітового міста Катеринославської губернії в місто Олександрівськ. Інші вчені вважають роком народження міста 1552 рік. Це рік спорудження Байдою-Вишневецьким фортеці на острові Хортиця, яку історики вважають прототипом Запорізької Січі – оплоту українського козацтва.

У 1921 році Олександрівськ перейменовано на Запоріжжя, а в 1923 місто стало центром Запорізького округу. З 1939 Запоріжжя – обласний центр. Поруч з містом знаходиться легендарний острів Хортиця – духовний центр Запорізького краю.

Згідно з останніми статистичними даними, населення міста складає понад 718 тис. осіб різних національностей: українців, росіян, євреїв, греків, вірменів, ромів та інших. Ми з вами розуміємо, що карантинні обмеження можуть певним чином вплинути на організацію та проведення масштабних масових заходів. Але, незважаючи на будь-які обставини, кожен житель Запоріжжя у цей день обов’язково повинен мати святковий настрій!  А для цього в місті, в першу чергу, має бути гарно, чисто та яскраво! Із-за розповсюдження коронавірусної інфекції в цьому році Запоріжжя  буде святкувати День міста   без традиційної ярмарки на Набережній магистралі. Днем буде проходить Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці», а ввечері запоріжців запрошують  на концерт на «Радузі», де відбудеться виступ музиканта Pianoboy.

Департамент охорони здоров’я міської ради бажає всім мешканцям міста Запоріжжя міцного здоров’я, натхнення, родинного затишку та успіхів в усіх починаннях. Хай мир, добробут, суспільна злагода, взаємна повага та довіра панують у нашому місті!

З Днем народження, рідне місто!