ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

12 жовтня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день боротьби з артритом (World Arthritis Day), який проводиться щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з 1996 року.

   Основні цілі цього Дня – привернення уваги широкої громадськості по всьому світу до проблеми ревматологічних захворювань, підвищення інформованості про артрит у всіх його формах, об'єднання зусиль лікарів, пацієнтів та громадськості у напрямку вирішення питань профілактики, ранньої діагностики, медичної і соціальної реабілітації хворих на цю недугу. В даний час вже більш ніж в 35 країнах 12 жовтня пройдуть різноманітні заходи, мета яких об'єднати зусилля пацієнтів та медичних працівників для плідної співпраці спрямованої на боротьбу з артритом.

Артрит – серйозне запальне захворювання суглоба або декількох суглобів, яке при відсутності лікування призводить не тільки до больових відчуттів та обмеження руху, але і до інвалідності та втрати працездатності. Причини появи хвороби різні, нерідко артрит виникає при повторних легких травмах, відкритих або закритих пошкодженнях суглобів, при частому фізичному перенапруженні або при генетичній схильності. Крім того, розвиток артриту провокують вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження і навіть надмірне куріння. У ряді випадків фактори виникнення та механізми розвитку хвороби з'ясовані не до кінця. Запальний процес викликає порушення структури і функції суглобів, що призводить до виникнення болю, обмеження рухомості, набряклості, що в кінцевому результаті спричиняє за собою незворотну деструкцію та інвалідізацію пацієнта. Взагалі, артритом називають велику групу хвороб суглобів, яка включає понад 100 діагнозів, найпоширеніші з них – артроз і ревматоїдний артрит. Найнебезпечніше, що в групу ризику розвитку даного захворювання може потрапити будь-яка людина – від немовляти до літнього. Але найбільш часто важкі ревматичні захворювання суглобів, пов'язані з швидким розвитком артриту, вражають працездатних жителів планети – у віці від 30 до 50 років. До речі, жінки страждають цим захворюванням у 5 разів частіше за чоловіків. Причому не завжди хвороби суглобів можна розпізнати відразу  за їх «прихованістю» і «маскуванню», а в подальшому вони потребують тривалого і постійного медичного спостереження та лікування, а пацієнти- реабілітації і соціальної адаптації.Тому недооцінка важливості проблеми, пов'язаної з болем в суглобах і хребті та пізнє звернення пацієнтів до лікарів , як наслідок знижує шанси на одужання пацієнтів або досягнення ремісії, підвищує ризик розвитку інвалідності.

На сьогоднішній день захворювання суглобів стали буквально глобальною проблемою. За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети страждає артритом. І за останнє десятиліття тенденція до зростання числа захворювань кістково-м'язової системи та сполучної тканини, в тому числі і артритом, не знижується, і ревматологічні захворювання займають високі позиції в  рейтингу причин захворюваності та інвалідності.

Тому важливо пам'ятати, що тільки рання діагностика і своєчасне лікування зможуть запобігти тяжким наслідкам для хворого на артрит. На думку лікарів, при ранній діагностиці і індивідуально підібраному лікуванні артрит можливо вилікувати. Тому діагностика артриту – дуже важливий крок до одужання, а сучасні методи лікування дозволяють суттєво покращити якість життя пацієнтів

І хоча причини розвитку артритів різноманітні, лікарі єдині в думці, що найкращий засіб від артриту – це профілактика. Знизити ризик розвитку цих хвороб можна, слідуючи декількам простим порадам: частіше бувати на свіжому повітрі, відмовитися від шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя, не нехтувати фізичними вправами і правильним харчуванням. І все це – незалежно від віку і роду занять людини. Адже давно не секрет, що від загального фізичного стану і душевної рівноваги залежить здатність організму чинити опір хворобам.

Всесвітній день боротьби з артритом, у зв'язку з широтою і серйозністю даної проблеми, з кожним роком стає все більш актуальним. В рамках проведення цього дня особливе значення приділяється профілактиці хвороби і заходам, які допомагають найкращим чином узгодити дії в тандемі «пацієнт – лікар».

            Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність ведення здорового способу життя для запобігання захворювання суглобів, а в разі виникнення недуги – звертатися до сімейного лікаря.