ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній День Зору відзначають щорічно кожен другий четвер жовтня по рішенню Всесвітньої організації охорони здоров'я з метою привернути увагу людей до проблеми збереження зору і турботи про здоров'я очей. Очі людини, як орган почуттів і засіб пізнання світу влаштовані дуже складно і досить крихкі.

Свято акцентує увагу на необхідность дбайливого ставлення до свого зору і вчить людей правильно доглядати за очима, щоб до старості дивитися на світ ясним поглядом і без спотворень насолоджуватися його красою і неповторністю. Крім того, всесвітній день зору закликає до чуйності по відношенню до нещасних людей, позбавлених здатності бачити.

Зір необхідний нам щохвилини. За допомогою нього ми отримуємо вісімдесят відсотків інформації про навколишній світ. Однак не всім відомо, що очі схильні до хвороб, багато з яких протікають безсимптомно або з мінімальними симптомами, приводячи до різних ускладнень - від погіршення зору до сліпоти.

       За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в усьому світі налічується близько 37 мільйонів сліпих людей і 124 мільйони людей з поганим зором. У глобальних масштабах основними причинами порушення зору є: нескоректована аномалія рефракції (короткозорість, далекозорість або астигматизм) - 43%; катаракта (помутніння кришталика ока, що перешкоджає проходженню променів світла в око і призводить до зниження гостроти зору) - 33%; глаукома (група очних захворювань, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним розвитком типових дефектів поля зору, зниженням зору і атрофією зорового нерва) - 2%. До заходів профілактики очних хвороб відноситься не тільки відвідування офтальмолога, але і дотримання нескладних правил, які допомагають зберегти хороший зір.

      Фахівці радять відмовитися від куріння. Нікотин згубно впливає на зір. Крім загальновідомих хвороб дихальних шляхів і всього організму, він розширює судини, а потім звужує, порушуючи живлення ока. А це може призвести до ішемії сітківки і зменшення кровопостачання органу. Надмірні навантаження, перевтома і незбалансоване харчування ведуть до погіршення зору так як і читання в рухомому транспорті і напівтемному приміщенні.

        Людям з ослабленим зором потрібно вживати продукти, які зміцнюють судини сітківки ока: чорницю, чорну смородину, моркву. У раціоні короткозорих має бути присутня печінка тріски, зелень: петрушка, салат, кріп, зелена цибуля. При дистрофії сітківки допомагають шипшина (настій, відвар), журавлина. Завдяки сучасним знанням і технологіям до 80% очних захворювань можна запобігти і вони піддаються лікуванню. Проте, через відсутність елементарних і доступних медичних послуг по догляду за очима мільйони людей в світі, як і раніше, піддаються ризику втрати зору. Особливо актуальною ця інформація є для підлітків та молоді, перед якими розчиняються двері в доросле життя і від них самих залежить, яким воно буде. Тому своєчасне відвідування лікаря є запорукою здоров’я.

Як правило, до святкування цього дня приурочені лекції по правильній гігієні зор