ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Хірургія, як і взагалі медицина, - найдавніше ремесло. Ще в кам'яному віці люди самостійно намагались лікувати себе, в тому числі і з допомогою внутрішнього проникнення. Операції, більш-менш адекватні сучасним, зафіксовані в XVI столітті. Тоді роль хірургів виконували цирульники, а основною проблемою була біль, яка супроводжує будь-яке хірургічне втручання, завжди пов'язане з кров'ю. Це питання не могли вирішити до середини XIX століття.

 Хірургія - галузь медицини, що вивчає патологічні стани і хвороби, які лікуються за допомогою оперативного (хірургічного) методу. Завданням хірургії є ряд питань підготовки пацієнта до операції і ведення його в післяопераційному періоді.

Актуальними залишаються різні напрямки хірургії: пересадка і пластика (донорських тканин, органів, протезів, стовбурових клітин) і малоінвазивність хірургічних втручань (триває інтенсивна розробка дистанційної хірургічної робототехніки, зокрема розширення сфер застосування роботу «Da Vinci»).

 Після того, як з'явилася анестезія, хірургія, як галузь медицини, стала розвиватися дуже швидкими темпами. На жаль, технічний прогрес не в змозі позбавити людство від хвороб, тому дбайливим рукам хірургів доводиться виконувати щодня по кілька складних і простих операцій.

 Крім серйозних теоретичних знань, хірургу потрібен певний психологічний настрій, інтуїція і акуратність. Сюди ж можна віднести безстороннє ставлення до своїх пацієнтів і тактовність, адже хворі люди - це особливий контингент, їх потрібно вміти заспокоїти і переконати в успішному результаті лікування. Коли мова йде про хірургію, виникають суперечливі почуття: спочатку - відчай і жах, однак, з часом починає тліти надія на життя - так влаштована людина. Українські хірурги є визнаними в усьому світі.

У місті Запоріжжі працюють 108 лікарів - хірургів, які стоять на сторожі людського життя. У цьому щоденному служінні вони часто не мають права на спокій і відпочинок, а також на власні емоції. Професія хірурга вимагає не тільки знань і мужності, наполегливості і рішучості, але й твердої руки. Під час операції сумнів, чи один невірний рух, можуть привести до трагедії.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає  найцінніших людей,  яким  ми довіряємо своє здоров'я. Нехай ніколи Вас не торкнуться негаразди і печалі, а тільки радість супроводжує у житті. Успіхів на посту «білих халатів» і великої поваги в житті. Зі святом!