ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 10 вересня Всесвітня організація охорони здоров'я, за підтримки Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам, проводить Всесвітній день запобігання самогубствам з метою зміцнення прихильності і заохочення діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.

Самогубство в сучасному світі є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Як повідомляють у ВООЗ, основні причини самогубств – це бідність, безробіття, страх перед покаранням, душевні хвороби, домашні клопоти, пристрасті, однотонність життя і важкі захворювання. Усі ці та інші чинники, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. Згідно з даними ВООЗ, кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік, до 2022 року кількість самогубств може зрости в півтора рази.

Сьогодні суїцид – це глобальна і трагічна проблема. Як свідчить статистика, в результаті самогубств у світі помирає стільки ж людей, скільки у результаті воєн і насильницьких убивств разом узятих.

Примітно, що за поширеністю випадків суїциду лідирують розвинуті країни. І в першу чергу це країни Східної Європи і Азії. У Японії щорічно кінчають життя самогубством приблизно 30 тисяч осіб. Найменші ж показники - в Латинській Америці і ісламських країнах. По Африці статистичні дані практично відсутні. Україна входить до європейської десятки лідерів за статистикою самогубств із показником 20,1 випадків самогубств на 100 тисяч населення. 

Тому Міжнародна асоціація запобігання самогубств у співпраці з ВООЗ закликають громадськість і уряди проводити в цей день заходи та акції щодо зміцнення почуття відповідальності за врятування життя людей, які можуть бути втрачені в результаті суїциду.

Заходи Всесвітнього дня запобігання самогубствам спрямовані на досягнення різних цілей: створення емоційного клімату, що сприяє поліпшенню психічного і психологічного здоров'я населення; зміна ставлення людей до свого здоров'я, у тому числі психічного, психологічного і проблему самогубств; формування міжвідомчих підходів до профілактики суїцидів через об'єднання зусиль фахівців у частині виявлення факторів ризику суїцидальної поведінки; підвищення доступності для населення психологічної, медичної, соціальної, правової та інших видів допомоги.

Всесвітня організація охорони здоров'я спільно зі своїм партнером, Міжнародною асоціацією щодо запобігання самогубств, закликають держави забезпечувати належне лікування та догляд за своїми громадянами, які намагаються або намагалися накласти на себе руки, а також більш виважено висвітлювати такі випадки в засобах масової інформації.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради закликає бути уважними до своїх рідних та близьких і нагадує, що у Запоріжжі працює Запорізька обласна громадська організація об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» за номерами 067-393-80-65, 067-617-60-17. Скористатися послугами спеціалістів можна з 9:00 до 21:00, окрім святкових та вихідних днів. Фахівці вислухають тих, хто опинився у складній життєвій ситуації, допоможуть прийняти виважене рішення щодо шляхів подолання ускладнень при спілкуванні з членами сім’ї чи оточенням тощо. У разі потреби нададуть інформацію про установи та спеціалістів, до яких можна звернутися.