ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Хімічна речовина ДНК, про який знає будь-який сучасний школяр, довгий час сприймалося вченими, як акумулятор фосфору в організмі, а про решту функцій стало відомо набагато пізніше. Вперше ДНК була ідентифікована в 1868 році Іоганном Фрідріхом Мішер і отримала назву нуклеін, а пізніше - нуклеїнова кислота.

Про її унікальності, як носія генної інформації, стало відомо тільки після експериментів Освальда Евері, Коліна Маклауда і Макліна Маккарті (1944 рік).

До 50-х років минулого століття вчені навіть не знали точної структури ДНК. Передбачалася її багатошарова будова, але про точну кількість ланцюжків було невідомо. У 1953 році, з урахуванням «правил Чаргаффа» і на підставі отриманих вченими Морісом Вілкінсом і Розалінд Франклін рентгеноструктурних даних, двоє інших вчених - Ф. Крик і Д. Уотсон - представили подвійну структуру спіралі ДНК. Уже в 1962 р це було підтверджено практично, і робота дослідників отримала Нобелівську премію. Однак на той час Розалінд Франклін вже померла від раку і, на жаль, не отримала за життя свою заслужену нагороду.

3  вересня 1984 року генетик Алек Джеффріз зміг розкрити унікальність і неповторність ДНК, назвавши її ланцюжка « генетичними відбитками ». Це стало першим кроком розвитку генетичної дактилоскопії. Тому Днем відкриття унікальності ДНК прийнято вважати саме 3 вересня.

 ДНК має форму подвійної спіралі, - це як красиві, вигнуті сходи, що складаються з послідовності одиниць - нуклеотидів. Поручні цих сходів - це особливі цукри і фосфатні молекули.  ДНК - один з двох типів нуклеїнових кислот, що забезпечує зберігання, передачу з покоління в покоління і реалізацію генетичної програми розвитку і функціонування  живих організмів. Основна роль ДНК в клітинах - довготривале зберігання інформації про структуру РНК і білків.

ДНК - дезоксирибонуклеїнової кислоти, одна з двох типів нуклеїнових кислот, які містяться в клітинах нашого тіла. ДНК задіяна в надзвичайно складних процесах тіла людини. По суті, вона управляє кожною нашою клітиною!

Клітина тіла, як і кожен з нас, виконує свою роботу, наприклад: виявляти світло, відчувати дотик, чути, транспортувати кисень, виділяти ферменти  У людському тілі більше 200 типів клітин і всі вони мають різну функцію.

Як же клітина знає про те, яку саме функцію їй потрібно виконувати?

Саме ДНК наказує клітинам, що робити. ДНК - це своєрідний запис інструкцій, призначених для визначення роботи кожної клітини. Це - як комп'ютерний код, програма, яка вказує комп'ютеру, яку команду потрібно виконати. ДНК є ключовим для нашого зростання, розмноження і здоров'я. Воно містить інструкції, необхідні вашим клітинам для вироблення білків, що впливають на багато різних процесів і функцій у вашому організмі. 

Оскільки ДНК настільки важливо, пошкодження або мутації іноді можуть сприяти розвитку хвороби. Однак також важливо пам'ятати, що мутації можуть бути корисними і також сприяти нашому різноманітності як людського виду.