ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Провали в пам'яті можуть стати серйозною проблемою для людини, що живе повним життям. Ви раптом перестаєте контролювати свій власний розум. Погана пам'ять стає справжнім ворогом, заважаючи людині нормально існувати. Що ж робити, якщо короткочасні провали в пам'яті стали для вас звичним явищем?

Потрібно більш детально і докладно розбиратися в проблемі. Перш за все, вам необхідно відповісти на питання про те, з чим пов'язаний подібний стан. Залежно від причин появи, виділяють три види амнезії:

- істинна - виникає як наслідок порушення звичної роботи мозку (в результаті травм шиї і черепа, укусу кліща енцефалітного, через хворобу Альцгеймера та інші);

- вторинна - може виникати після операцій на скроневій частці мозку або у людей похилого віку, при прийомі великої кількості ліків;

- істерична (раптова) - не пов'язана з фізичними ушкодженнями;

В першу чергу необхідно звернутися до лікаря, який допоможе визначитися з діагнозом і подальшим прийомом медикаментів. Виділяють три основних способи обстеження, які дозволять максимально точно поставити кінцевий діагноз:

- комп'ютерна томографія;

- електроенцефалографія;

- рентгенівське дослідження судин мозку.

За результатами цих досліджень можна скласти схему лікування і звести до мінімуму провали в пам'яті, причини яких можуть мати різну природу. Слід зауважити, що нормалізація поганої пам'яті - це довгий і складний процес, який вимагає від пацієнта чималих зусиль. Вся справа в тому, що, по суті, людині доводиться самій налагоджувати функціонування аналітичного зв'язку між зоровими образами і своїм мозком. Процес, який без проблем протікає у здорових людей, хворим дається дуже важко. Корекція, що проводиться фахівцем, дозволяє відновити його автоматизм і природність.

Більшість випадків амнезії носить тимчасовий характер і проходить самостійно протягом декількох тижнів, місяців (рідше років). Це справедливо для 90% випадків, за винятком особливо важких травм, безперервного прийому відповідних медичних препаратів і старечого недоумства. Від постійної забудькуватості страждають близько 8-10% усього населення землі, але лише 1% хворих проходить відповідне лікування.

До ознак амнезії більш схильні люди, які займаються монотоною фізичною працею (різноробочі, будівельники, працівники ферм, рибалки інш), ніж працівники розумових і творчих професій (вчені, письменники, журналісти, художники інш).

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: щоб поліпшувати свою пам’ять - треба тренувати її. Наприклад, розглядаючи старі фотографії, потрібно поступово намагатися згадати сюжети на фото, згадати людей, зображених на них, їх прізвища, імена та по батькові, до якого часового відрізку життя відносяться дані сюжети. Найкраще, якщо подібні заходи будуть проводитися регулярно, в ідеалі - щодня. Таким чином ви зможете відслідковувати прогрес у відновленні пам’яті. Постійне тренування діяльності мозку творить чудеса. Хворий може освоїти нову мову, спробувати запам'ятати невідомі слова, навчитися друкувати наосліп. Будь яка діяльність, яка викликає активну роботу головного мозку, піде на користь. Всі ці рекомендації будуть ефективні, якщо дотримуватися їх регулярно.