ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

11 серпня, з метою пропаганди здорового способу життя та більш уважного ставлення до свого здоров'я, в світі відзначають Міжнародний день здорового серця.

Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в світі: щороку вони забирають більше 17 мільйонів людських життів. Близько 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань зумовлені раптовою серцевою смертю (РСС), що складає до 30% в структурі загальної смертності населення, серед яких 40% займають особи працездатного віку. В Україні серцево-судинні захворювання є причиною 67% від усіх смертей. Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань включають підвищений рівень кров’яного тиску, холестерину і глюкози в крові, куріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага, фізична інертність та стреси.

Ефективними заходами профілактики серцево-судинних хвороб є виконання настанов здорового способу життя.

Як подбати про здоров’я свого серця?

Харчуйтеся правильно: надавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби; обмежуйте вживання жирів, масла, солодощів. Вживайте менше солі: не досолюйте їжу, норма солі на добу – 5г (1 чайна ложка).

Будьте активними: 1,5 години на тиждень приділіть кардіо навантаженням, або по 30 хвилин 5 разів на тиждень займайтесь будь-якими фізичними справами, що змушує серце битися швидше.

Стресостійкість: уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.

Здоровий спосіб життя: відмовтеся від куріння та алкоголю.

Контролюйте тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.

Слідкуйте за своєю вагою.

Регулярно проходьте медогляд та профілактичні скринінги.

Для збереження свого життя та запобігання різних ускладнень вже існуючих серцево-судинних захворювань потрібно своєчасно звертатися до сімейного лікаря, який призначить відповідне лікування; дотримуватися призначень і рекомендацій; не займатися самолікуванням.

Бережіть своє серце!