ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

15 липня в Україні відзначається День гінеколога - свято лікарів, які стоять на сторожі жіночого здоров'я. Гінеколог - це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань, характерних лише для жіночого організму, i насамперед, захворювання жіночої репродуктивної системи з урахуванням віку жінки і її індивідуальних особливостей.

Це люди, віддані своїй справі, професійно підготовлені, турботливі й уважні, готові завжди прийти на допомогу всім, хто її потребує. Виявляючи терпіння і чуйність, віддаючи знання і часточку душі, акушери-гінекологи допомагають пацієнтам перемогти недуги і зберегти здоров'я. Найтіснішим чином гінекологія пов'язана з акушерством, яке вивчає зміни в жіночому організмі, пов'язані з вагітністю та пологами, від моменту зачаття до кінця післяпологового періоду. Тісно гінекологiя пов'язана з хірургією та іншими галузями практичної медицини. Але сексуальне життя жінки настільки складне та має такий вплив на всi системи її організму, що гінекологія відокремилась у самостійну науку. Існує багато захворювань, притаманних лише для жіночого організму будь-якого вiку. Професійна компетенція лікарiв акушерів-гінекологiв охоплює допомогу при таких групах захворювань, як: гінекологічні захворювання запального характеру; гінекологічні захворювання, викликані порушенням ендокринної системи; гіперпластичні, дистрофічні та пухлинні захворювання в області жіночих статевих органів; порушення менструальної функції, патологічна секреція, біль, порушення сексуальної функції; спостереження під час вагітності. Лікар займається моніторингом розвитку плоду та контролює загальний стан здоров'я жінки під час вагітності. Спостереження дуже важливе протягом всього етапу виношування, під час пологів, в післяпологовий період.  Своєчасний контроль допоможе виявити патологію на ранніх стадіях, подолати її, скоректувавши і лікування, і харчування, і режим. Саме від цих фахівців, їх досвіду, знань і навичок часто залежить життя, фізичне та психологічне  здоров'я матері і дитини, а значить і всього майбутнього покоління людства. Крім професійних якостей акушер-гінеколог повинен володіти чуйністю, терпінням і добротою, вміти співчувати, співпереживати. Основні функції лікаря - консультування пацієнток з будь-яких питань , які стосуються жіночого здоров’я, починаючи з народження і включно до періоду клімактерія.

Завдяки впровадженню новітніх методик діагностики та лікування, придбання сучасного обладнання для пологових будинків і жіночих консультацій з кожним роком покращуються умови надання гінекологічної та акушерської допомоги. У 3 спеціалізованих медичних стаціонарних та 7 жіночих консультаціях міста працюють 159 висококваліфікованих лікарів-гінекологів та понад 300 медичних сестер і акушерок. Протягом цього року надана медична стаціонарна допомога більше ніж 5 тис. пацієнткам і консультативну амбулаторну допомогу отримали більше 200 тис. жінок. Всі пологові будинки та майже всі жіночі консультації акредитовані на звання «Лікарня доброзичлива до дитини».

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає всіх лікарів акушерів - гінекологів з професійним святом. Нехай Ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість батьківства та людське щастя, буде гідно оцінена, як пацієнтами, так і державою. Бажаємо вам успішної роботи, стабільності і процвітання, мирного неба, професійних успіхів та оптимізму. Будьте здорові і щасливі.