ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

09.07.2020 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

Під час візиту директор КНП  «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР Запорожченко А.Г. ознайомив присутніх з функціями відділень лікарні та виконанням  ремонтних робіт у відділенні відновного лікування, відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених та інфекційно-боксованому відділенні дітей старшого віку.

КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР - єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

В цілодобовому режимі надається, зокрема, ургентна хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дитині з перших годин життя. 

Також в складі лікарні функціонує поліклінічний підрозділ вторинного рівня надання спеціалізованої консультативної медичної допомоги дітям Вознесенівського, Хортицького, Дніпровського та Заводського районів, відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді» та діагностичні відділення, у т.ч.: рентгенологічне, функціональної діагностики, клініко-діагностична та централізована бактеріологічна лабораторії.

Відділення відновного лікування надає реабілітаційне лікування дітям міста Запоріжжя віком від 0 до 18 років із захворюваннями: нервової системи, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, очей, шкіри, ендокринної системи, органів травлення, ЛОР-органів в стадії ремісії та після лікування в стаціонарних умовах.

У відділенні відновного лікування функціонує «Кабінет охорони зору», оснащений сучасним офтальмологічним обладнанням, яке дозволяє в ігровій формі проводити лікувальні та профілактичні заходи щодо зміцнення та відновлення зору у дітей від 1 до 18 років.

Щороку у відділенні отримують послуги з реабілітації близько 17-18 тис. дітей. 33% звернень у відділення складають діти-інваліди, з яких 17,5 % діти з ураженням опорно-рухового апарату та 48% - це звернення для проведення реабілітаційних заходів дітям до року.

Відділення відновного лікування функціонує з 1991 року. За кошти місцевого бюджету, в рамках конкурсу «Громадький бюджет м. Запоріжжя» у 2018 році проведено ремонт відділення.

Проте, за час існування ремонтні роботи ганку не проводились: ступені зруйновані, відсутній пандус та відсутні поручні для зручності пересування. Ганок відділення відновного лікування знаходився в аварійному стані, що перешкоджав доступу дітей та їх батьків у відділення для кваліфікованого лікування, існувала загроза травмування дітей, батьків, а також медичного персоналу.

З метою підвищення доступності послуг з реабілітації, у т.ч. для маломобільних груп населення наприкінці 2019 року за кошти місцевого бюджету проведено капітальний ремонт ганку відділення відновного лікування з улаштуванням пандусу на суму понад 0,9 млн.грн, а саме низку робіт: демонтажні роботи, навантаження та перевезення сміття, розробка грунту в ручну, улаштування стрічкових фундаментів, улаштування збірних стрічкових фундаментів з блоків і плит, армування кладки стін, улаштування вертикальної гідро ізоляції фундаментів бітумною мастикою, улаштування осадового шва з просмолених дошок, укладання панелей перекриття, улаштування цементної стяжки,  улаштування залізобетонних підпірних стін і стін підвалів, улаштування фундаментних плит, розробка грунту в траншеях, засипання траншей в ручну, ущільнення грунту щебнем, улаштування підстильного бетонного шару, гідроізоляція, улаштування покриттів з керамічних плиток установлення металевих огорож, улаштування пандусу, улаштування асфальтобетонного покриття, установлення водовідведних лотків.

Капітальний ремонт ганку відділення відновного лікування з улаштуванням пандусу дозволить підвищити якість проведення лікувального процесу та відповідає санітарно-технічним та будівельним нормам.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених - є єдиним такого профілю відділенням у місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги.

Щороку у відділенні цілодобово надається інтенсивна спеціалізована медична допомога понад 240 новонародженим м. Запоріжжя, з яких близько 44% - недоношені.

Приміщення коридору, палати та операційний блок відділення нагально потребували ремонту, кахель, оздоблення стін знаходилося у вкрай незадовільному стані.

На теперішній час активно проводяться ремонтні роботи в відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених площею понад 245 м2, зокрема:

- проведено ремонтні роботи коридору, шпаклювання стін, стелі;

- проведено фарбування  дверей, стін;

- заміна паркетного покриття;

-  заміна кахельної плитки у коридорі;

- демонтаж кахелю у палатах.

Ремонтні роботи заплановано завершити до вересня місяця поточного року.

Поточний ремонт палат, коридору та операційної дозволить привести приміщення до санітарно-технічних норм та покращить якість надання медичної допомоги в цілому.

Інфекційно-боксоване відділення дітей старшого віку забезпечує надання медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями бронхо-легеневої системи та верхніх дихальних шляхів, у т.ч. інфекційного генезу (ГРВІ, пневмонія, грип), у віці  від 3 до 18 років.

Щороку у відділенні отримують кваліфіковану медичну допомогу понад 1,5 тис.дітей.

В розпал епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій інфекційно – боксоване відділення дітей старшого віку перевантажене.

Ремонт відділення не проводився з 1990 року (з початку забудови головного корпусу лікарні). У незадовільному стані та потребували ремонту приміщення палат, маніпуляційні, освітлення, сантехніка тощо. Наявні санітарні кімнати не відповідали сучасним будівельним нормам та санітарним стандартам.

На теперішній час активно проводяться ремонтні роботи в інфекційно-боксованому відділенні  дітей старшого віку, зокрема:

- проведено шпаклювання стін, стелі та частково закріплений каркас стелі;

- проведено заміну дверей на нові металопластикові;

- заміна паркетного покриття;

-  заміна кахельної плитки у палатах;

- заміна каналізаційної системи (трубопроводи гарячої та холодної води);

- заміна електропроводки.

Ремонтні роботи заплановано завершити до серпня місяця поточного року.

Поточний ремонт дозволить покращити умови комфортного перебування пацієнтів у відділенні та підвищить якість медичної допомоги в цілому.

 

Протягом 2017-2019 років КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР дооснащено сучасним медичним обладнанням на суму понад 27,3 млн.грн. (10 апаратів штучної вентиляції легенів, 13 моніторів пацієнта, 2 реанімаційні системи для новонароджених, 2 системи обігріву новонароджених «Kanmed Beby Warmer», 2 пульсоксиметри Rad-8; лапароскопічний нобір Karl Storz, цистоскоп, резектоскоп, гастроскоп, оптика HOPKINS®, 3 електохірургічні апарати; 4 діагностичі рентгенівські системи, 3 стаціонарні апарати УЗД, портативний УЗД апарат та мобільною рентгенівською системою, обладнання для реабілітації (реабілітаційні тренажери) та інше медичне обладнання).

Завдяки реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази медичних установ м. Запоріжжя протягом останніх трьох років у КНП «Міська дитяча лікарня № 5» проведено низку ремонтних робіт та приведено приміщення у відповідність до державних будівельних норм та стандартів на суму понад 2,3 млн. грн.

У 2020 році за рахунок коштів місцевого бюджету передбачено проведення поточних ремонтів у КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР на суму близько 5,5 млн.грн, в т.ч. поточний ремонт: правого крила ІБВ дітей старшого віку понад 2,7 млн.грн, двох палат та операційного блоку відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей понад 0,7 млн.грн, приміщень відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги понад 1,3 млн.грн.

У 2020 році за кошти місцевого бюджету придбано обладнання на суму понад 3 млн.грн. (апарат n-CPAP, автоматичний біохімічний аналізатор, автоматичний аналізатор кислотно-лужного стану (газу крові) – газоаналізатор, дефібрилятор експертного класу, транскутанний білірубінометр, електрокардіограф, комплекс реографічний, комплекс ехоенцефалограф, реабілітаційне обладнання, 2 лампи для фототерапії).

Також у поточному році виділено додаткові  кошти  на боротьбу  з епідемією COVID-19 на суму близько 2,2 млн.грн., зокрема: портативний УЗД апарат, аналізатор глюкози та лактату, 6 шприцевих насосів, пульсоксиметр та інкубатор закритого типу для новонароджених.