ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

8 липня в усьому світі, починаючи з 2005 року, за рішенням Всесвітньої організації алергії (WAO) і Всесвітньої організації імунопатології (WIPO), відзначають Всесвітній день боротьби з алергією. Мета заходів, проведених в цей день - привернути увагу суспільства до проблеми алергічних захворювань, а також їх своєчасної профілактики.

Поняття «алергія» ввів австрійський лікар Пірке в 1906 році для характеристики зміненої реактивності організму. За даними ВООЗ, алергія виходить у лідери за поширеністю. Кожний 3-й мешканець планети Земля – алергік, незалежно від віку та національності.

Алергічні захворювання негативно впливають на якість життя пацієнтів і призводять до значних економічних збитків. Зростання алергічних патологій в усьому світі пов’язане з погіршенням екологічної ситуації, якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та засобами побутової хімії, а також із генетичними мутаціями. Алергія – хвороба, яку можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини(алергени), не шкідливі для більшості людей. Алергени можуть бути як природного, так і хімічного походження. Вони викликають різні реакції імунної системи, коли потрапляють до організму при диханні, травленні та безпосередньому контакті зі шкірою.

Виділяють наступні причини алергії які здатні викликати розвиток алергічного захворювання: надмірно стерильні побутові умови можуть привести до порушення імунної системи у бік алергічних проявів; спадковість; захворювання внутрішніх органів; екологічні фактори; часті інфекційні захворювання. Через «досягнення» сучасної цивілізації, з першого дня життя кожна людина починає активно контактувати з численними і різноманітними хімічними речовинами і аерозолями. Практично всі сучасні харчові продукти містять гормони, антибіотики, біологічно активні речовини. Люди піддаються постійному впливу електромагнітного випромінювання.

Діагностика алергії: шкірні проби; визначення рівня імуноглобуліну Е.

 Найбільш поширеними алергенами є: пилок рослин; кліщі; пліснява, спори якої легко переносяться з повітрям (їх важко знищити, оскільки вони легко проходять через фільтри та маски); латекс; продукти харчування, які можуть бути потенційним джерелом алергії; хімічні речовини – косметика, пральні порошки, розчинники;.медикаменти; тварини; укуси комах, що викликають не лише біль, печію, набряки і почервоніння, а, наприклад, алергічна реакція на укус бджоли, мурахи чи оси може призвести до анафілактичного шоку, який загрожує життю людини.

Розвиток алергії, залежно від взаємодії алергену та організму людини, має різноманітні патологічні прояви – поліноз, бронхіальна астма, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок

Найбільш дієвими засобами профілактики алергічних захворювань є: знищення бур’янів; часте ретельне вологе прибирання приміщень з обов’язковим миттям всіх поверхонь, глибоким чищенням ковдр та м’яких меблів; використання гіпоалергенних косметичних засобів та побутової хімії; правильне раціональне харчування; фізична активність, тобто здоровий спосіб життя.

Якщо ви страждаєте на алергію під час цвітіння амброзії намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони; відмовтеся від прогулянок на природі уранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку; не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду; здійснюйте прогулянки у похмурі та дощові дні; натягніть на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день; користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами; після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі.

При проведенні будь-яких ін’єкцій обов’язково попереджайте лікаря, що у Вас чи у Вашої дитини алергія!

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: при проявах алергії обов’язково звертайтесь до сімейного лікаря, не займайтеся самолікуванням!