ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день поцілунків або Всесвітній день поцілунку відзначається щорічно 6 липня. Це незвичайне свято виникло в кінці XIX століття у Великобританії. Двадцять років тому воно було затверджено Організацією Об'єднаних Націй і отримало статус міжнародного.

Поцілунок - один із способів вираження людських емоцій. Залежно від контексту і деталей виконання може виражати широкий спектр почуттів. Поцілунок може використовуватися для вираження почуттів любові, пристрасті, прихильності, поваги, привітання, дружби і удачі, і багатьох інших. У загальному випадку він став вираженням любові в багатьох культурах в усьому світі і висловлює позитивні і ніжні почуття людини.

Є легенда, яка свідчить, що стародавні люди, які придумали поцілунок, вважали, що в диханні людини живе душа, а з'єднання подихів людей, які цілуються, символізує "весілля душ".

В кінці XX століття з'явилася ціла наука «філематологія», яка займається вивченням поцілунку і його впливу на людський організм. Вчені довели, що люди, які полюбляють цілуватися, живуть в середньому на 12 років довше, ніж ті, хто не люблять цього заняття. Він також полегшує больові відчуття, надаючи на організм анестезуючу дію.

Поцілунки позитивно впливають на нервову систему людини і допомагають легше переносити наслідки стресових ситуацій. Тривалий акт ніжності пригнічує гормони, що викликають втому, стрес і знижує артеріальний тиск. Він полегшує больові відчуття, надаючи організму анестезуючу дію, а поцілунок в губи нормалізує кислотність і зменшує ризик виникнення карієсу.

Позитивна властивість поцілунку також спостерігається в сприянні при боротьбі із зайвою вагою. Вчені довели, що під час пристрасного поцілунку, який триває не менше 20 секунд, ефективно спалюються калорії, а обмін речовин поліпшується вдвічі. Одна хвилина такого контакту рівносильна 500-метрової пробіжки.

У цей день у всьому світі прийнято проводити різні святкові заходи, конкурси. Серед учасників заходів нерідко розігруються призи ("Найдовший", "Найкрасивіший", "Самий незвичайний поцілунок" і т.д.). Україна також відзначає це свято. Спеціально до Міжнародного Дня Поцілунків в Києві встановили п'ять лавок для поцілунків в формі жіночих губ.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає всіх з чудовим і романтичним святом - щасливим днем ​​поцілунків! Нехай ваші душі будуть сповнені добрих емоцій і щастя, які наповняють ваші серця. Хай життя пофарбується в райдужні кольори. Бажаємо щоб у вашому житті була людина, яку ви можете взяти за руку. І чий поцілунок, як чарівна медицина, зможе прогнати всі хвороби, тривоги та печалі.