ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Утоплення – одна з форм механічної асфіксії, що наступає найчастіше від попадання води в верхні дихальні шляхи та бронхоальвеолярний простір.

Перш ніж кинутися на допомогу, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги. Якщо поблизу є човен, необхідно використати його.

Якщо потопаючий перебуває на поверхні води, бажано заспокоїти його ще здалека, а якщо це не вдається, то краще доплисти до нього ззаду, щоб уникнути захоплень, від яких часом буває важко звільнитися. Одним з ефективних прийомів, який дозволяє звільнитися від подібних судомних обійм є занурення з потопаючим під воду. У таких обставинах він, намагаючись залишитися на поверхні, відпустить рятувальника. Діставивши потопаючого на берег, приступають до надання першої допомоги.

Якщо потерпілий знаходиться в свідомості, у нього задовільний пульс і збережено дихання, достатньо укласти його на жорстку поверхню таким чином, щоб голова була низько опущена, роздягнути, розтерти руками або сухим рушником, дати гарячі напої, обгорнути теплою ковдрою і дати відпочити. Якщо потерпілий знаходиться без свідомості, але у нього збережені пульс і дихання, слід відкинути його голову, висунути нижню щелепу, пальцем (обернутим носовою хусткою) звільнити ротову порожнину від мулу, водоростей і блювотних мас. Після попередніх заходів, які спрямовані на звільнення дихальних шляхів, потрібно якомога швидше почати штучне дихання.

При відсутності у постраждалого дихання і серцевої діяльності штучне дихання необхідно поєднувати з зовнішнім масажем серця. Попередньо слід видалити рідину з дихальних шляхів. З цією метою рятувальник кладе потерпілого животом на стегно зігнутої у колінному суглобі ноги, надавлює рукою на спину потерпілого між лопаток, підтримуючи при цьому іншою рукою його чоло і піднімаючи голову. Можна нахилити потерпілого через борт човна, катера або, поклавши обличчям вниз, підняти його в області тазу. Ці маніпуляції не повинні займати більше 10-15 с, щоб не зволікати з проведенням штучного дихання.

Депатамент охорони здоров’я міської ради попереджає, що для запобігання нещасних випадків на воді не можна залишати дітей поблизу водойм без нагляду дорослих, які вміють плавати і володіють прийомами надання першої допомоги при утопленні, не рекомендується купатися поблизу шлюзів, пристаней і мостів, запливати за межі відведених для купання місць. Не варто заходити у водойму після прийому алкоголю і в перші 1,5-2 години після вживання їжі, в стані фізичного стомлення, після тривалого перебування на сонці. Дуже небезпечно стрибати у воду головою вниз, особливо в водоймі, глибина якої невідома, оскільки це нерідко призводить до пошкодження шийних хребців.

Починати купатися рекомендується в сонячну, безвітряну погоду, при температурі води 17° - 19°С, повітря - 20-25°С. У воді потрібно знаходитися 10-15 хвилин.

Будьте пильними на воді!