ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

14 червня у більшості країн світу, зокрема і в Україні, відзначається Всесвітній День донора крові.

Саме у цей день у 2005 році в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одноголосно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові, приурочивши його до дня народження австрійського лікаря К. Ландштейнера, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові.

Мета проведення Всесвітнього дня донора крові - вшанування людей, що добровільно здають кров, а також стимулювання людей до здорового способу життя. Девіз цього Дня в 2020 році- «Безпечна кров рятує життя».

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання, у м. Запоріжжя функціонують відділення трансфузіології в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради та в КНП «Міська лікарня № 9» Запорізької міської ради, де можна здати кров. За один забір беруть у середньому 450 мл - це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Цільну кров рекомендують здавати не частіше 4-5 разів на рік. Повністю склад крові відновлюється упродовж місяця. Щоб відновлення відбулося швидше, необхідно пити багато рідини,  включити до раціону білок.

У відділеннях трансфузіології міста Запоріжжя у 2019 році здали кров 4753 особи, а за 5 місяців 2020 стали добровільними безоплатними донорами  - 1623 особи. В 2019 році здійснено 4003 кроводач та 750 плазмодач, а за 5 місяців 2020 року -  1416 кроводач та 207 плазмодач. За цей же період 2020 року перелито еритроцитів 435,3л, плазми - 283л, антигемофільного гамма-глобуліну - 73 дози.

Стати донором може будь-яка здорова особа у віці від 18 до 60 років і вагою не менше 45 кілограмів. Здавати кров в період пандемії COVID-19 безпечно.  Більш того, в ситуації, що склалася, потреба в донорах крові зросла в рази. Перед процедурою потенційний донор проходить обстеження; при прийомі лікарських засобів необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність проведеного дослідження в даний період.  Якщо результати в межах норми й відсутні супутні захворювання, його буде допущено до процедури кроводачі.

Бажано: здавати кров вранці, напередодні уникати харчових перевантажень, дотримуватися однакових умов при проведенні повторних досліджень (в одній лабораторії, в один і той же час доби й т.д.). Виключити: прийом алкоголю напередодні дослідження;  куріння мінімум за 2 години до дослідження;  здачу біоматеріалу після проведення інструментальних досліджень (УЗД, рентгенографія і т.д.), фізіотерапевтичних процедур, фізичних і емоційних перевантажень.

 Регулярна здача крові йде на користь і самій людині - запускається процес оновлення організму, стимулюється імунітет. Донору проводиться безкоштовне обстеження, після здачі крові передбачено звільнення від роботи або навчання.

Пам'ятайте: ваша кров може врятувати не тільки чиєсь здоров'я, а й життя.

Департамент охорони здоров'я міської ради щиро вітає всіх донорів та закликає мешканців міста підтримати Всесвітній день донора крові. Поділіться життям - здайте кров, подаруйте людям надію на порятунок, бо життя людини - найвище благо на землі, а його порятунок - найвища честь для тих, хто долучаються до цього.