ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В 2015 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 13 червня Міжнародним днем поширення інформації про альбінізм.  

Альбінізм (від лат. albus – білий) - природжена відсутність пігменту, який додає забарвлення шкірі, волоссю, райдужній і пігментній оболонкам ока.

В основі захворювання лежить нездатність меланоцитів утворювати меланін - особливу речовину, від якої залежить забарвлення тканин. Альбінізм відомий з давніх часів (описаний в Давній Греції та Римі) та може спостерігатися тільки у тих осіб, обоє батьків яких мають відповідний ген, при цьому ймовірність народження дитини-альбіноса при кожній вагітності складає 25 %. За статистикою, в світі носієм гену альбінізму є одна людина з 17 000. У деяких областях світу альбінізм більш поширений, наприклад, в Африці він зустрічається у 1 з 3000 людей. Виділяють тотальний, неповний і частковий альбінізм.

Вітиліго - ще один шкірний розлад, пов’язаний з альбінізмом, при якому тільки окремі ділянки шкіри втрачають пігмент. У 33% випадків вітиліго є спадковою хворобою. У людей з альбінізмом часто спостерігається одне або кілька порушень зору: поганий зір, ністагм (мимовільний рух очей), фотобоязнь (підвищена чутливість до світла). Одна з найбільших небезпек для них - це рак шкіри. Він легше розвивається від сонячної радіації через незахищеність пігментами. Люди з альбінізмом синтезують вітамін D в п’ять разів швидше, ніж люди з темною шкірою.

Альбінізм досі неправильно розуміють як у соціальному плані, так і в медичному. Люди з альбінізмом стикаються з численними формами дискримінації по всьому світу. Нерідко зовнішній вигляд цих людей стає об’єктом глузувань і помилкових уявлень, сформованих під впливом забобонів. Все це сприяє маргіналізації та соціальній ізоляції даних осіб. Ці вікові уявлення і міфи закладені в культурних традиціях та звичаях у всьому світі, тому в 2013 році Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію, яка закликає держави вживати дієві заходи для ліквідації будь-яких видів дискримінації людей, які страждають на альбінізм. А також ініціювати проведення заходів у сфері освіти та підвищення інформованості громадськості про це захворювання.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що ефективних методів лікування немає. Рекомендовано застосовувати фотозахисні засоби, декоративну косметику. Для додання шкірі жовтуватого відтінку при тотальному і неповному альбінізмі рекомендують призначати бета-каротин. Слід рекомендувати хворому уникати сонячних опромінень і застосовувати світлозахисні засоби при виході на вулицю. З метою профілактики спадкової передачі аномалії необхідні медико-генетичні консультації, які проводяться за направленням сімейного лікаря.