ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В Україні існує три види отруйних гадюк. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухливими і млявими. Змії глухі, але добре відчувають вібрацію, тому зазвичай, відчувши ходу людини, вони намагаються сховатися, більшість з них ми навіть не помічаємо.

Змії, зокрема й гадюка, ніколи першими не нападають, поява людини, навпаки, несе з собою загрозу. Тож укусити вона може тоді, коли на неї наступили, торкнулися рукою або ж коли вона не має шляху для втечі. Якщо ви цього не робили, то найкраще буде обійти гадюку стороною. За потреби її можна відкинути зі стежки довгою палицею чи гілкою.

Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров'яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.

У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоб отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому: звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас; промийте місце укусу водою, накладіть стерильну пов’язку; кінцівку варто знерухомити, покласти на підвищення, місце укусу можна охолодити. Потерпілому треба давати багато пити, якщо є можливість — прийняти антигістамінні препарати.

Не можна припікати рану та накладати джгут, оскільки отрута гадюки має сильну місцеву дію і від застою крові може початися відмирання тканин у місці укусу. Не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню. Звертатися можна цілодобово у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), КНП «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання.