ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту  і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені курінням. Залежність від тютюну визнана однією з найпоширеніших епідемій за всю історію людства та стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Тютюновий дим викликає і загострює багато хвороб, діючи практично на всі органи. Шкода від куріння сигарет не проявляється моментально, тим не менш, курці з великим стажем практично приречені на серйозні проблеми зі здоров'ям. Пасивне куріння не менш небезпечне, ніж активне, оскільки пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, але в меншій концентрації.

У нашій країні курить десята частина жінок та більше половини всіх чоловіків. Нині Україна успішно бореться з тютюновою епідемією, на що вказують останні дослідження: згідно з Глобальним опитуванням дорослих щодо вживання тютюну (GATS), за останні 7 років поширеність куріння скоротилася майже на 20%: знизився відсоток поширеності тютюнокуріння серед населення, суттєво зменшилася кількість тих, хто зазнав шкоди сигаретного диму вдома, на роботі й в громадських місцях, підвищилась обізнаність суспільства про шкідливість куріння. Значний вплив на зменшення поширеності куріння має законодавче обмеження діяльності тютюнової галузі. Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх, і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя. Міжнародний день відмови від куріння покликаний вплинути на самосвідомість курців.

Департамент охорони здоров’я міської ради закликає зробити усвідомлений і розумний вибір на користь здорового способу життя.