ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно в перший день літа в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей. Гасло цьогорічного свята: «Дитина має право на щастя!». Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку 20 століття. 26 листопада 1924 року П'ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Вона складалася з п'яти основних положень, спрямованих, зокрема, на протидію дитячій праці й рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. Документ закликав керуватися положеннями декларації для захисту дітей та покращення їх добробуту.

1 червня 1925 року в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, у ході якої обговорювалися проблеми дітей. Це й підштовхнуло в подальшому відзначати День захисту дітей саме 1 червня. 

20 листопада 1989 Генасамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей.З 1998 року в Україні також відзначається Міжнародний день захисту дітей, згідно з Указом Президента №568/98 від 30 травня 1998 року.

Право дитини на життя та охорону здоров’я гарантовано Основами законодавства про охорону здоров’я та Законом України «Про охорону дитинства». Над їх реалізацією постійно працює медична галузь.

Україна за роки незалежності ухвалила законодавство з охорони дітей, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

11 серпня 2011 року Указом Глави держави був запроваджений інститут Уповноваженого Президента України з прав дитини, на який покладено завдання сформувати чітку концепцію діяльності та державної політики у сфері захисту прав дітей, їх законних інтересів.

В нашому місті проживає 115812 дітей віком від 0 до 18 років. Заклади охорони здоров’я міста Запоріжжя постійно проводять заходи щодо навчання дітей і молоді веденню здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, запобігання ВІЛ/СНІДу, ранньому початку статевого життя, небажаній вагітності, попередження хвороб, що передаються статевим шляхом, профілактики онкологічних захворювань.

Всесвітній День захисту дітей є важливою нагодою привернути увагу медичних працівників, громадськості до вирішення проблем охорони здоров’я материнства та дитинства.  Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників

Департамент охорони здоров’я міської ради бажає миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя,адже саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще.