ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби проти астми заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я і відзначається спільно з Всесвітнім днем хворого на алергію. Мета проведених в цей день заходів – привернення уваги громадськості до цих важливих проблем.

Згідно з даними ВООЗ, третина населення земної кулі страждає від алергії: кожна третя людина на планеті хвора на алергічний риніт і майже кожна десята – на бронхіальну астму. Бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання.

Бронхіальна астма загострюється у хворих навесні та влітку під час цвітіння дерев і рослин. Вона характеризується такими клінічними ознаками, як задишка, кашель переважно вночі або вранці, епізодичні хрипи в легенях. Найбільш значними факторами ризику розвитку астми є речовини частинок, які вдихає людина, що можуть провокувати алергічні реакції або дратувати повітряні шляхи. Найважливішим принципом лікування є усунення симптомів, профілактика ускладнень, контроль над захворюванням. За допомогою ліків астму можна контролювати та забезпечити пацієнтам гарну якість життя.

Алергія з грецької мови означає «реакція на чужорідне». Це підвищена чутливість організму до впливу деяких факторів оточуючого середовища, так званих алергенів. Іншими словами – це гостра реакція імунної системи організму на якісь звичайні речі. Поширеність алергічних захворювань найвища в регіонах з екологічно несприятливим становищем. Алергічні захворювання – полінози, кропив’янка, алергічний риніт, дерматит, лікарська та харчова алергія – мають тенденцію до зростання. Загалом алергенів налічується понад 20 тисяч, з них основні: харчові, біологічні, хімічні, лікарські. Якщо раніше алергія була природного походження, то тепер збудниками алергії стають багато штучних речовин. Будь-яка річ або продукт можуть забезпечити алергіку дискомфорт. У групі ризику найчастіше опиняються діти й молоді люди 20-35 років. У зрілому віці алергічні реакції з’являються значно рідше. Захворювання вражає однаково як чоловіків, так і жінок. Якщо алергією страждає один з батьків, то ймовірність розвитку алергії у дитини складає близько 30%. За наявністю алергії в обох батьків цей ризик подвоюється, сягаючи 60-75%.

Симптоми алергії нагадують застудні – нежить, кашель, чихання. Тому відразу складно визначити де алергія, а де ознаки інфекції. Алергія може бути небезпечною для життя. У людей-алергіків може виникнути анафілактичний шок. Це тяжкий патологічний стан, пов’язаний з надзвичайно гострою реакцією організму на подразник. Анафілактичний шок можуть викликати лікарські препарати, укуси комах, продукти харчування. За відсутністю медичної допомоги важкий перебіг алергії може призвести до летального кінця.

В місті Запоріжжя допомогу населенню надають 7 лікарів-алергологів, з них 5 дитячих; кабінети функціонують на базі КНП «Міська лікарня №6» ЗМР та КНП «Міська лікарня №8» ЗМР. Для дитячого населення функціонує стаціонарне відділення в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

Щоб уберегти себе від хвороби, варто уникати продуктів харчування та інших речовин, на які виникає алергія. Якщо є алергія на хутро тварин – не тримайте домашніх тварин в квартирі. Якщо є алергія на пил – робіть щоденне вологе прибирання оселі. При алергії на медичні препарати – завжди майте при собі спеціальну картку, де вказано на які ліки у вас алергія. Якщо ви страждаєте на алергію під час цвітіння дерев, амброзії - намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони; відмовтеся від прогулянок на природі вранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку; не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду; вішайте на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день; користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами; після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі. Пам’ятайте, що стреси також сприяють ослабленню імунної системи, а це означає ризик прояву алергічної реакції.

Бережіть себе і доброго вам здоров’я!