ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день активних дій з охорони жіночого здоров’я або Міжнародний день здоров’я жінок відмічається з 1987 року. Рішення охороняти здоров’я жінок було прийнято 28 травня 1987 року під час V Міжнародної наради з питань жіночого здоров’я у Коста-Ріці.

Цей день покликаний нагадувати всім, що здоров’я жінки має величезне значення для майбутнього будь-якої нації. Право жінки на всебічне і повне обслуговування для підтримки сексуального та репродуктивного здоров’я позначено в міжнародних угодах про права людини і гарантує право на життя, здоров’я і конфіденційність.

Останнім часом фахівці відзначають погіршення репродуктивного здоров’я жінок. Прогнозується подальше зростання числа безплідних жінок з 6-8% до 15-20%, тому не варто забувати про періодичні профілактичні огляди гінеколога за місцем проживання – від цього залежить не тільки здоров’я репродуктивної системи жінки, але і організму в цілому. Жінки до 40 років в профілактичних цілях раз на 2 роки мають проходити УЗД молочних залоз, що є цілком безпечною діагностикою стану грудей. Жінкам старше 40 років необхідно раз на 2 роки проходити не тільки УЗД, а і мамографію (рентген грудної залози), так як ризик онкологічної патології грудей після 40 років виростає в рази. Основна мета оглядів (навіть якщо вас нічого не турбує) – профілактика онкологічної патології, інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), у тому числі ВІЛ/СНІДу. МОЗ також рекомендує щорічно проходити визначення гостроти зору у офтальмолога і слуху у отоларінголога; з огляду на поширеність ендокринопатій в нашій країні, раз у 2 роки проходити УЗД щитовидної залози, гормональне обстеження. Рекомендується щорічно відвідувати стоматолога. Ігноруючи сигнали організму і перші ознаки порушення його роботи, можливо спровокувати більш важкий перебіг хвороби надалі.

В місті Запоріжжя функціонує обласний медичний центр репродукції людини (вул. Дивногорська,5), 8 жіночих консультацій і 3 пологових будинки, які обслуговують 403210 жінок, з них 174430 – фертильного віку. Підлітки та молодь конфіденційно можуть звернутися до відділень «Клініки дружньої до молоді», які розташовані на базі КНП «Міська дитяча лікарня №1» ЗМР (вул. Культурна,123) та КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР (вул. Новгородська,28-а).

Щоб мати змогу народити здорових дітей, жінки мають вести здоровий спосіб життя, повноцінно відпочивати, пам’ятати про контрацепцію для профілактики абортів. Сприяти збереженню репродуктивного здоров’я жінок та сімейних пар можливо шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Консультування з цих питань проводять як акушери-гінекологи, так і сімейні лікарі.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: догляд за собою і своїм здоров’ям, здоровий спосіб життя, своєчасне проходження профілактичних оглядів – запорука міцного здоров’я жінки в будь-якому віці.