ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Починаючи з 2009 року, щорічно 25 травня у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день щитовидної залози. Дата увійшла в календар з ініціативи Європейської тироїдної асоціації.

Проведення Всесвітнього дня спрямоване на підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворювання щитовидної залози та їх профілактику, сучасні методи лікування.

Щитовидній залозі відводиться ведуча роль в ендокринній системі, це виробник гормонів у нашому організмі. Згідно зі статистикою, порушеннями в її роботі страждає до третини всього населення планети. В Україні на долю захворювань щитовидної залози припадає понад 40% від усіх ендокринних захворювань.

Щитовидна залоза – найбільший орган внутрішньої секреції організму людини. Вона виробляє два види гормонів: Тироксин (Т4) і Трийодтиронін (Т3). Головною функцією тиреоїдних гормонів є підтримання основного обміну. При нестачі гормонів щитовидної залози неможливий нормальний розвиток жодної функціональної системи організму. Зміни функції щитовидної залози найчастіше виникають в умовах йододефіциту та несприятливої екологічної ситуації, яка наразі спостерігається в Україні. Основними скаргами хворих на гіпотиреоз є млявість, загальна слабкість, апатія, погіршення пам’яті, сонливість, відчуття мерзлякуватості, схильність до закрепів, ниючий біль в ділянці серця, порушення психіки. Надлишок тиреоїдного гормону може привести до розвитку хвороби Базеда-дифузного токсичного зобу, який супроводжується виснаженням, проблемами з серцем, токсичним гепатитом. При дифузному токсичному зобі може розвиватися і компресійний синдром: збільшена щитовидна залоза здавлює трахею і магістральні судини голови і шиї - через це порушується кровопостачання головного мозку і, як слідство, діяльність нервової, серцево-судинної, травної та інших систем організму.

 В медичних установах міста Запоріжжя надають допомогу ендокринологічним хворим 27 ендокринологів (з них 7 - дитячих). Більшість захворювань щитовидної залози на сьогоднішній день вважаються виліковними. 

Найдоступніший спосіб уникнути захворювань щитовидної залози – це дотримання здорового способу життя: приділяти достатньо часу для сну (не менше 8 годин); усунути дефіцит рухової активності — ходити пішки, займатися спортом, віддавати перевагу активним видам відпочинку; навчитися протистояти психоемоційним навантаженням; вживати корисні для щитовидної залози продукти (морська капуста, морепродукти, овочі, фрукти).

Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує: важливо підтримувати здоров'я щитовидної залози, регулярно проходити обстеження і вчасно лікувати зміни в ендокринній системі. В разі появи перших ознак порушення функції щитовидної залози слід звернутися до сімейного лікаря та пройти фахове обстеження.