ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітньою організацією сімейних лікарів (World organisation of family doctors — WONCA), до якої входить і Україна, у 2010 році прийнято рішення відзначати Всесвітній день сімейного лікаря щороку 19 травня.

Ця ініціатива дуже важлива, оскільки дає можливість підкреслити вагомий внесок спеціалістів первинної ланки в охорону здоров’я в усьому світі. Саме у цей день сімейних лікарів вітають із професійним святом.

Сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного. Як констатує Міністерство охорони здоров’я України, 80% усіх звернень з приводу медичної допомоги відбуваються саме на цьому рівні. Вже за першого контакту з пацієнтами сімейні лікарі мають визначати не лише діагноз, але й необхідний рівень фахової допомоги в закладах охорони здоров’я. З перших днів незалежності нашої держави розпочався розвиток сімейної медицини в країні. Нині в реформі медичної галузі сімейну медицину визначено пріоритетною та ключовою, бо саме первинна допомога має формувати здоров’я нації, тому підготовка лікарів такого фаху має стати фундаментальною.

Наразі сімейна медицина проходить нелегкий шлях становлення, тому саме відповідальність, фаховість та турбота 315 лікарів і 317 медичних сестер загальної практики-сімейної медицини, які працюють у 8 центрах первинної медико-санітарної допомоги міста Запоріжжя забезпечують зміцнення здоров’я мешканців.

З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря висловлюємо безмежну вдячність всім працівникам служби сімейної медицини ПМСД – за високий професіоналізм та відданість справі. Від всієї душі бажаємо вам, шановні колеги, здоров’я, миру та подальших професійних здобутків.