ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Своє професійне свято лікарі-пульмонологи відзначають 17 травня. Пульмонологи – це лікарі, які займаються захворюваннями дихальних шляхів, тісно співпрацюють з лікарями інтенсивної терапії та реаніматології, торакальними хірургами.

Досить часто ці напрямки називають одним терміном - «грудна медицина», та відносять до нього все, що стосується захворювань органів грудної клітини та їх лікування.

Кожен день через наші легені проходить близько 10 тисяч літрів повітря, при цьому ми в середньому робимо 20-25 тисяч вдихів та видихів. Легені отримали таку назву, тому що це єдиний орган, який тримається на поверхні води, якщо його туди помістити. Легені спортсменів містять, як правило, більший об’єм повітря, ніж легені звичайної людини. Дихальна система забезпечує організм киснем, і будь-яке порушення в її роботі тягне за собою погіршення фізичного стану людини. Тому так важливо стежити за станом своїх легенів і звертатися вчасно до лікаря за допомогою.

Причини виникнення захворювань дихальних шляхів і легенів можуть бути як внутрішніми, генетичними, так і зовнішніми - спосіб життя, вид роботи, вплив навколишнього середовища.

Пульмонологи лікують пневмонії будь-якого походження, гострі абсцеси легень, хронічні обструктивні захворювання легенів (ХОЗЛ), бронхіальну астму, хронічні гнійні захворювання легень, дисеміновані процеси в легенях,  муковісцидоз, пороки розвитку легенів, плеврити, хронічний кашель.

Виділяють 6 основних симптомів, які повинні насторожити і спонукати записатися на прийом до лікаря: постійний кашель, особливо мокрий; відчуття нестачі повітря і напади задухи; задишка, яка виникає і при фізичних навантаженнях і без них; часті гострі респіраторні вірусні інфекції (більше 3-х разів на рік); шкідливі умови роботи (пил, хімікати, плісневі гриби); алергічний риніт.

Важливо пам'ятати, що в наш час навіть найтяжчі хвороби дихальної системи піддаються лікуванню. Головне - вчасно звернутися до сімейного лікаря, який при необхідності направить до кваліфікованого лікаря-пульмонолога. В місті Запоріжжя пульмонологічні відділення функціонують в КНП «Міська лікарня №1» ЗМР, КНП «Міська клінічна лікарня №6» ЗМР та КНП «Міська лікарня №9» ЗМР. Медичну допомогу населенню надають 11 лікарів-пульмонологів.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає лікарів-пульмонологів з професійним святом. Міцного Вам здоров'я, успіхів у медичній практиці, благополуччя, натхнення та реалізації всіх намічених цілей. Нехай вам і вашим пацієнтам завжди дихається легко!