ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо.

Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів. Мета Дня пам’яті померлих від СНІДу - привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих. У цей день мільйони людей нашої планети приколюють до одягу червону стрічку як символ скорботи і співчуття жертвам цієї страшної хвороби, яка не має жодних кордонів.

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону. За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, регіон Східної Європи та Центральної Азії, до якого територіально належить Україна, єдиний у світі, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від СНІДу. У 2020 році (станом на 01.04.2020) в Україні офіційно зареєстровано 1 349 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 403 пацієнтів діагностовано СНІД, а 214 людей померли від СНІДу. У м.Запоріжжі в першому кварталі 2020 захворюваність на ВІЛ знизилася на 35% (зареєстровано 39 нових випадків, у 2019 році - 61); захворюваність на СНІД знизилася на 80% - зареєстровано 6 випадків (у 2019 році – 30 за аналогічний період); смертність знизилась на 54% - 5 випадків (у 2019 році – 11 за аналогічний період

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим, необхідно: уникати випадкових статевих контактів, а також статевих контактів з гомосексуалістами, наркоманами і особами, що ведуть безладне статеве життя; застосовувати заходи контрацепції (презерватив); інвазивні маніпуляції (проколювання вух, нанесення татуювань, пірсинг) необхідно проводити тільки в спеціалізованих установах.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. У м.Запоріжжя кваліфікована медична допомога з питань ВІЛ/СНІДу надається у відділенні профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР за адресою: м.Запоріжжя вул.  Добролюбова, 23.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: заразитися ВІЛ може кожний, але кожен може цього уникнути. Задумайтесь над своїм життям – найбільшою цінністю кожної людини! Людина має право жити!