ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

ДОСТУПНІ ЛІКИ

 

 

З 01.04.2017 в Україні реалізується Урядова програма «Доступні ліки». Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 «Про порядок забезпечення доступності лікарських засобів», затверджений порядок відшкодування вартості лікарських засобів та визначений розмір відшкодування лікарських засобів.

Механізм відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів поширюється на пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу та бронхіальною астмою.

Перелік лікарських засобів, які підлягають повному або частковому відшкодуванню включає 23 діючі речовини:

I. Для лікування серцево-судинних захворювань:

аміодарон, амлодипін, атенолол, верапаміл, гідрохлортіазид, спіронолактон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведилол, клопідогрель, метопролол, симвастатин, бісопролол, нітрогліцерин, лозартан.

II. Для лікування діабету II типу:

гліклазид, метформін, глібенкламід.

III. Для лікування бронхіальної астми:

беклометазон, будесонід, сальбутамол.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.01.2019 №148 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року» до оновленого реєстру включено 257 торгових найменувань лікарських засобів, з яких 35 препаратів пацієнти отримують повністю безоплатно, з інформацією можна ознайомитись за посиланням http://liky.gov.ua.

В 2018 році для реалізації Урядової програми «Доступні ліки» в м.Запоріжжі виділено близько 20,6 млн. грн державної субвенції.

Протягом 2018 року виписано близько 320 тисяч рецептів і більше ніж 12 тисяч пацієнтів щомісячно отримали лікарські засоби за Урядовою програмою «Доступні ліки».

 

До уваги пацієнтів!

 

З 01.04.2019 адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» здійснюється Національною службою здоров’я України.

Для отримання ліків за урядовою програмою «Доступні ліки» пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного лікаря для виписки електронного рецепту, який дійсний протягом 30 днів, потім звернутися до аптечного закладу, який має позначку затвердженого зразку «Доступні ліки», щоб отримати ліки за рецептом безоплатно або з частковою доплатою в залежності від обраного лікарського засобу. Інформацію щодо  аптечних закладів, які здійснюють відпуск ліків за електронними рецептами, можна отримати у свого сімейного лікаря.